Az alábbi oldalon megtalálhatod az összes fontos információt a csoportunk által végzett oktatási tevékenységekről, illetve elérheted a hozzájuk tartozó nyilvános segédanyagokat.
Önlab témák
Az aktuális félévben felkínált önlab témákat az IIT tanszék honlapján tüntetjük fel érdeklődő hallgatók számára. Az önálló laboratórium része a választott tématerület é technológia megismerése, így a jelentkezéshez nem szükségesek előzetes képfeldolgozási, vagy deep learning ismeretek. A kiadott témákat megkülönböztethetjük kutatási szint szerint; Egy alacsony kutatási szintű önálló laboratórium téma alapvetően egy ismert technológia megismeréséről és egy fejlesztési feladat megoldásáról szól, így közelebb áll egy ipari munkához, míg egy magas kutatási szintű feladat inkább egy érdekes új megoldással kapcsolatos kísérletek elvégzéséről szól, melyből könnyebben lehet TDK dolgozatot készíteni. FONTOS: A KUTATÁSI SZINT NINCS ÖSSZEFÜGGÉSBEN A TÉMA NEHÉZSÉGÉVEL!
Természetesen megkereshettek minket egyedi ötletekkel is, ez esetben is használhatjátok az alábbi témaköröket támaszpontnak.
Önlab témakörök
Ide tartozhatnak mobilis robotok vagyok önvezető járművek fejlesztése, vagy ezek működéséhez szükséges látórendszerek (Objektumdetektálás, akadálykerülés, SLAM) megalkotása.
Az intelligens látás témakörébe beletartozhat gyakorlatilag bármilyen kép vagy videó alapú feldolgozó eljárás megalkotása, amelyet nem kifejezetten az előző témakörbe sorolunk.
Van lehetőség különböző mesterséges intelligencia alapú képalkotó eljárásokkal is foglalkozni (pl. NeRF vagy GAN alapú módszerek), vagy akár a differenciális renderelés különböző alkalmazásaival is.
Fontos fókuszunk a megerősítéses tanulás, melynek segítségével egy adott környezetben autonóm feladatmegoldásra képes ágensek tanítása válik lehetővé.
Végezetül pedig foglalkozunk tanuló algoritmusok általános kérdéseivel, például hiperparaméterek optimalizálása (RL, evolúciós, vagy egyéb módszerekkel), vagy hatékony, jó általánosítóképességű megoldások fejlesztése.
Oktatott tárgyak
Az alábbi szekcióban tájékozódhattok a csoport által oktatott tárgyakról. Megtalálhatjátok a különböző évekhez tartozó Vizsga/Záróvizsga tételsorokat (Záróvizsgát mindig a tárgynak abból a verziójából teszitek, amikor hallgattátok.). A jegyzetek, valamint diasorok védett anyagok, így azok elkéréséhez az adott tárgy felelősével kell kapcsolatba lépnetek.