A Számítógépes Látás és Gépi Tanulás Csoportról
Itt találhatsz bővebb leírást a csoportunk tagjairól és elérhetőségükről.
„A bölcsesség az iránytű, amely átvezet minket az élet viharos tengerein.” – ChatGPT
Dr. Szemenyei Márton
Dr. Szemenyei Márton a BME Irányítástechnika és Informatika Tanszékének adjunktusa. PhD tanulmányait 2015-ben kezdte a tanszéken, majd 2017-ben 6 hónapot töltött az Ausztrál Griffith egyetemen vendégkutatóként. Két alkalommal is részt vett a RoboCup nemzetközi robotversenyen, ahol kutatásával legjobb cikk díjat nyert el. PhD fokozatát 2021-ben Summa cum Laude minősítéssel tette le, ezt követően adjunktusként a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium Gépi Látás alprojektjének BME-n belüli munkájának koordinálásáért felelős.
- Számítógépes látás
- Deep Learning
- Megerősítéses tanulás
- Autonóm járművek
- Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium (MILAB) – Laborvezető
- Neumann János Számítógép-tudományi Társaság – KÉPAF szakosztály
Dr. Szántó Mátyás
Dr. Szántó Mátyás az Irányítástechnika és Informatika Tanszék adjunktusa. B.Sc. és M.Sc. diplomáját a BME Gépészmérnöki karán, mechatronikai mérnöki szakon szerezte. 2014 óta a Gépi látás és Képfeldolgozás tantárgyak gyakorlatvezetője, 2021 óta pedig előadója is. 2015 és 2018 között a Szemkofer Kft. minőségbiztosítási szakértőjeként, majd 2018-tól a Siemens Zrt., később a Rolls-Royce Hungary Kft. duális felsőfokú képzéseinek koordinátoraként dolgozott. 2021-ben az EIT által szervezett Jumpstarter ötletverseny elődöntőse volt a CrowdMapping projektcsapattal.
- Számítógépes látás
- Közösségi adatgyűjtés és térképépítés
- Dinamikus térképezés
- Edge-cloud technológiák
Projektek
- CrowdMapping projekt – vezető
- MILAB projekt – kutató
- IoTAC projekt – kutató
- Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség – Foglalkoztatás, Oktatás, Tréning munkacsoport titkár
Tagságok
- Neumann János Számítógép-tudományi Társaság – KÉPAF szakosztály
- Neumann János Számítógép-tudományi Társaság – Térinforrás szakosztály
Dr. Kovács Kálmán
Dr. Kovács Kálmán a BME Irányítástechnika és Informatika Tanszékének docense. A Kitüntetéses diplomás matematikus mérnök (BME). Digitális szolgáltatások témában az USA-ban végzett kutatást ösztöndíjasként (Eisenhower Fellowship), majd Térinformatikai alkalmazásokból szerzett PhD-t. A VIK kiemelt kari kutatási projektjeit kezelő PPCS megbízott vezetője, korábban tizenkét éven át jogelőd EIT igazgatója. Évente átlagosan 1100 millió forint kutatási projekt felelőse. A Magyar Űrkutatási Tudományos Tanács elnöki tanácsadója. Jelentősebb korábbi szakmai tisztségei: pl. tizenkét éven át elnöke volt a Magyar Űrkutatási Tanácsnak; tiszteletbeli elnöke volt a Tehetséges Magyarországért Alapítványnak; tagja volt az ENSZ Internet Kormányzási Fórum Tanácsadó Testületének (Advisory Board of United Nations Internet Governance Forum). Egyetemi oktató-kutató tevékenysége mellett húsz éven át szakmapolitikai feladatokat is ellátott: Közlekedési, hírközlési és vízügyi államtitkárként stratégia fejlesztések (pl. Távközlés liberalizáció, Nemzeti Közlekedéspolitikai Koncepció) és országos infrastruktúra-fejlesztési programok (pl. vasút-villamosítási program) megvalósítását irányította. Informatikai és hírközlési miniszterként nevéhez kötődik a hazai információs társadalom alapjainak kialakítása (pl. Magyar Információs Társadalom Stratégia; Elektronikus Hírközlési törvény; Elektronikus Információszabadság törvény; Közháló-Sulinet szélessávú hálózat; eMagyarország közösségi internethozzáférési pontok hálózata; Nemzeti Digitális Adattár, Nemzeti Audiovizuális Archívum). Környezetvédelmi és vízügyi államtitkárként a digitális technológiának a környezetügyben történő széleskörű alkalmazásán irányította.
- Távérzékelés és alkalmazásai
- Számítógépes látás
- Smart megoldások
- QCIHungary (Digital-2021-QCI-01-Deploy-National) – projektfelelős
- Smarties – projektfelelős
- SECURED (Horizon-HLTH-2022-IND-13, Horizon-Ria) – projektfelelős
Tagságok
- Magyar Asztronautikai Társaság – elnök
- Bay Zoltán Tudomány- és Technikatörténeti Alapítvány – elnök
- Smart City Fórum (Jövő Internet Nemzeti Technológia Platform) – elnök
- BME Űrfórum – elnök
- Neumann János Számítógép-tudományi Társaság – tag
- Bolyai János Matematikai Társulat – tag
Kertész Zsolt László
Kertész Zsolt László a BME-VIK Irányítástechnika és Informatika Tanszékén védte meg diplomáját Irányítástechnika és robotinformatika illetve Intelligens rendszerek szakirányon, jelenleg ugyanezen a tanszéken tudományos munkatárs. Kutatási/oktatási tevékenysége elsősorban a képfeldolgozás területéhez köthető, de a villamosmérnöki alapképzés gyakorlati és laboratóriumi tárgyaiban is szerepet vállal. Ipari partnerekkel közösen kamera alapú minőségbiztosítási feladatokat végez, és mozgásszervi rehabilitációs eljárások fejlesztésével, hatékonyságának mérésével foglalkozik. Fő érdeklődési területe az egészségügy és sporttudományok területén végzett műszaki fejlesztések. Az oktatásban szívügyének tartja az elméletileg jól megalapozott, de szemléletes, gyakorlatias és élményalapú tanítást.
- Számítógépes látás
- Szenzorcsatolt robotirányítás
- Smart megoldások az egészségügyben
Tagságok
- Neumann János Számítógéptudományi Társaság, Orvos-biológiai szakosztály
Bogár György Richárd
Bogár György Richárd a BME Irányítástechnika és Informatika Tanszékének doktorandusza. B.Sc. és M.Sc. diplomáját a BME Villamosmérnöki és Informatikai karán, villamosmérnök szakon szerezte. BSc szakmai gyakorlatát 2019 nyarán, az evosoft Hungary Kft.-nél végezte. 2021-ben harmadik helyezést ért el a Tudományos Diákköri Konferencián Mélységbecslő- és szemantikus szegmentáló mély neurális hálók fejlesztése és alkalmazása című munkájával. Jelenleg az autonóm járművek vezérlését támogató modern látórendszerek témájában folytatja kutatását.
- Számítógépes látás
- Szimultán lokalizáció és térképezés
- Deep learning
- CrowdMapping projekt – kutató
Bencsik Blanka
Bencsik Blanka a Villamosmérnöki és Informatikai Karon szerzett MSc kitüntetéses diplomát. Hallgatói pályafutása alatt több tudományos elismerésben is részesült, a Tudományos Diákköri Konferencián (TDK) kutatásai egy első, illetve egy második díjat szereztek, míg az Országos TDK-n is első díjban részesült. Kutatási területe a neurális hálózatok hatékony megvalósítására koncentrál. Témája konvolúciós hálózatok megerősítéses tanulás segítségével történő ritkítása, valamint ezen módszerek sikeres általánosítása.
- Mélytanulás
- Objektumdetektálás
- Ritkítás
- Megerősítéses tanulás
- MILAB
Luu Tung Hai
Luu Tung Hai rendkívüli akadémiai pályát futott be, a Villamosmérnöki és Informatikai Karon: MSc tanulmányai során elnyerte a rangos SH ösztöndíjat. Hai kiemelkedett a programban, kiváló akadémiai teljesítményéért pedig a BME-n a legmagasabb kitüntetésben részesült. Kutatási tevékenysége a számítógépes látás úttörő területére összpontosít, külön hangsúlyt fektetve autonóm járművek számára fejlett mélytanulási modellek kidolgozására. Emellett munkája kiterjed a folytonos tanulás és szintetikus adathalmazok létrehozása területére is.
- Mélytanulás
- Folytonos tanulás
- Adat disztilláció
- MILAB
Hallgatók
Aktuális és korábbi hallgatóink teljes névsorát itt találhatod.
- Skribanek Solt
- Tibold Gergő
- Pintér Marcell Zsolt
- Fekete Balázs Attila
- Szócska Réka Viktória
- Halasi Vanda Réka
- Harsányi Dániel
- Khongmeng Kormoua
- Rell Partik
- Bartos-Elekes Miklós
- Tran Ádám
- Belkacemi Nordin
- Lendvai Zsolt Dominik
- Ficzere Balázs
- András Mátyás Dávid
- Szilágyi Krisztián Gergely
- Pál Benedek
- Boczka Bálint
- Sinkó Zsófia Anna
- Györffi Kristóf Márk
- Lelkó Attila
- Ladiszlai Valentin
- Pásztor Gábor Dávid
- Tim Márton
- Tóth Máté Ádám
- Rádi József Róbert
- Lőrincz Zoltán
- Marosvári Kristóf
- Gaál Alexandra
- Németh Milán Valentin
- Bujtor Bálint
- Reizinger Patrik
- Bagoly Zoltán
- Lencsés Gergő
- Changlu Guo
- Póka Károly Bence
- Ács Bence
- Ghadri Najib
- László László
- Völgyesvári Ádám
- Bártfai Máté
- Itilekha Podder
- Szűcs András
- Nemes Tamás
- Papp Viktor
- Kőszegi Balázs
- Kovács Balázs Lajos
- Bartos Dávid Péter
- Boros Dénes
- Inhoff Gergő
- Münzberg Tamás
- Sárosi Márk
- Tass Benedek
- Bánkúti Péter Ádám
- Mészégető Tamás
- Bilakovits Áron
- Diószegi Kristóf Máté
- Elkhan Aslanov
- Juhász Áron
- Modafar Mahmood
- Mahammad Najafov
- Orbán Virág Anna
- Pünkösti Györk
- Rigó Péter
- Sándor Kristóf
- Schütz Máté
- Slenker Balázs
- Tömöri Péter
- Pelikán Dániel
Kapcsolat
Ha a szakmai és oktatási tevékenységünkkel kapcsolatban bármilyen kérdésed van, bátran keress meg minket!
Lépj kapcsolatba velünk, és megkeresésedre mihamarabb válszolunk!
Küldj nekünk üzenetet!
A Vision Lab elkötelezett a személyes adatok jogszerű kezelése iránt. Az EU általános adatvédelmi rendelete (GDPR) és az az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény rendelkezésein túl az egyetemi adatkezelések és az érintetti jogok gyakorlásának rendjét elsősorban a BME Adatvédelmi Szabályzata, továbbá az egyes adatkezelési tájékoztatók határozzák meg.